Disc-golf

media_disc-golf

NB! Talvisel ajal harrastame suusasporti ja discgolfi meie radadel mängida ei saa. Uuenenud discgolfi park avatakse 2023. aasta kevadel!

Mammaste Tervisespordikeskuse terviseradadel paikneval disc-golfirajal on kõigil võimalik mängida tasuta. Rajal on 18 korvi.
Mänguvahendeid (discgolfi kettad) on võimalik laenutada administraatori käest. Esimene rada algab lõkkeplatsi juurest. Rada on tähistatud suunaviitadega, millele on kirjutatud järgmine rada ning nool, kuhu suunas liikuda. Iga raja alguspunktis on kunstmurumatt ja rajakaart, mis näitab raja pikkust ja suunda, kuhu poole mängida.

Discgolf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv. Samuti on sarnane mängus kasutatav sõnavara – birdie, par, bogey, out-of-bounds, puttimine jne.

Loe edasi siit.

discgolf

Mammaste DiscGolfi punktitabelit vaata siit.